לוגו חברת נחלה

איפה כדאי להשקיע 100 אלף שקל

100 אלף שקל להשקעה

100 אלף שקל להשקעה – מדריך תשואה לפי אפיקי השקעה

חסכתם קצת כסף או קיבלתם סכום כלשהו ממקור מסוים וכרגע יש בידכם 100 אלף שקל? ברכות! לפני שתרוצו לבזבז אותו, או אפילו לשמור אותו בצד, כדאי לחשוב על להשקיע אותו על מנת להפוך אותו בעתיד למקור רווח. השקעת הכסף תעניק לכם את האפשרות ליהנות ממקור הכנסה נוסף, פרט למשכורת, ומהווה בחירה חכמה יותר לניצול הכסף שלנו מאשר שמירתו בבנק או אפילו בקרן מסוימת. הנה כמה המלצות שירמזו לכם איפה כדאי להשקיע 100,000 שקל, ויעניקו לכם שקט ובטחון, לצד רווחים גבוהים.

מהי השקעה נכונה בסכום של 100 אלף שקל?

אז יש לכם 100,000 שקל להשקעה, זה מעולה, אבל זו רק ההתחלה. קודם כל, חשוב לזכור כי עליכם לבצע השקעה נכונה. מה זה אומר? היו בטוחים כי יש לכם את כל הסכום הדרוש לטובת ההשקעה ולא תצטרכו אותו בעתיד לטובת הוצאה דחופה כלשהי. אם אתם משקיעים מתחילים, נסו להתמקד בסוג אחד בלבד של השקעה (עסק, ניירות ערך, נדל”ן וכו’) שבו תשקיעו את מירב זמנכם. במילים אחרות – אל תתפזרו!

לקריאה נוספת על מגוון השקעות, קיראו את המאמר הספק סקירה מלאה על סוגי השקעות נדל”ן.

האם משנה באיזו השקעה בוחרים?

במה להשקיע 100 אלף שקל? האם זה משנה? בוודאי שמשנה, אבל אולי לא מהסיבות שחשבתם. חשוב שתבחרו בסוג השקעה שמדבר אליכם בצורה הטובה ביותר ומתאים לאופי ולידע שלכם. למשל, אם אין לכם שום זיקה לעסקים, כנראה שלפתוח עסק זו לא הבחירה האולטימטיבית עבורכם.  אחרי שבחרתם את סוג ההשקעה, שימו דגש על צבירת ידע בתחום בו בחרתם להשקיע – זכרו כי ידע הוא כוח, וככל שתרחיבו את אופקיכם בתחום זה – כך תהיו יותר מקצועיים בו והסיכוי להרוויח ממנו גדול יותר.

במקרה ומדובר בהשקעות כמו נדל”ן, חשוב לזכור כי המרכיב העיקרי הוא עניין המיקום. כך, למשל, נהנים בעלי דירות בערים כגון אילת או מודיעין מכבים רעות, מתשואה שנתית ממוצעת של יותר מ-4% על השכרת דירה. בהשקעה בנדל”ן עסקי, התשואה יכולה לעלות אף ל-10% בשנה, תלוי באזור בו ממוקם הנכס.

במה לא כדאי להשקיע?

חשוב לזכור לא לפנות לתחום השקעה מתוך להט הרגע, אלא להשקיע זמן ומחשבה בבחירתו. חשוב שתדעו כי עצם העובדה שאתם “מושקעים” בתחום כלשהו, לא אומר שעליכם לוותר על מקור ההכנסה העיקרי שלכם, אלא להמשיך ולעבוד בעבודה שתספק לכם משכורת מסודרת מחד ותהווה מעין “רשת בטחון” מאידך. זכרו, בחירה בהשקעה טובה וחכמה אורכת זמן ומצריכה מצדכם יכולת הפקת לקחים וצבירת נסיון. לאחר שתצברו ידע מספק וניסיון, תוכלו להרחיב את אפיקי ההשקעה, להשקיע סכומים גדולים יותר ולצבור יציבות מסוימת בשוק.

על מנת לבצע השקעה חכמה, בעיקר כאשר מדובר בנדל”ן, חשוב לבדוק מהי התשואה השנתית במיקום הגיאוגרפי של הנכס. לדוגמה, דירה ברמת גן יכולה להגיע לתשואה של 2%, שהם פחות מההחזר החודשי של המשכנתא אותה היינו לוקחים כדי לקנות את הדירה הזו. לכן, השקעה שכזו עלולה להיות לא חכמה.

נקודה נוספת שכדאי לציין היא עלות דונם חקלאי. במקרה שהעלות נראית נמוכה מדי ואטרקטיבית במיוחד, כדאי לא להסתכן ולבדוק היטב את אותה הקרקע לפני הרכישה.

אז מהן האופציות ואפיקי ההשקעה שלנו?

אפיקי השקעה ב 100 אלף שקל

השקעה בעסק עם הון התחלתי של 100 אלף שקל

אחד התחומים בהם ניתן להשקיע 100 אלף שקל ולצאת ברווח בטווח הארוך הוא השקעה בעסק פרטי. כמו בכל תחום גם כאן חייבים לקחת בחשבון את נושא הסיכון ורמת התשואה שתצא מכך.

היתרון המרכזי בהשקעה בעסק פרטי הוא כמובן קבלת עצמאות ניהולית ומיצוי הפוטנציאל העסקי שיש בכם. החיסרון – חוסר הודאות לגבי הצלחת העסק או לגבי הניסיון הנדרש לניהול נכון, ובכלל הצלחתו של עסק פרטי תלויה באלמנטים רבים אחרים אשר לא בהכרח תלויים ביכולת הניהולית שלכם. להלן דוגמא לתשואה מעסק פרטי עם הון עצמי של 100 אלף שקל. ניתן לראות שהתשואה היא רבה אך מצד השני הסיכון לאבד את הכל גבוה במידה וההכנסות לא עומדות בקצב ההוצאות.

השקעה בעסק

מדד התשואה: 177% לשנה. יידרשו לכם 0.6 שנים להחזיר את ההשקעה.

חישוב התשואה על השקעה ב 100 אלף שקל, בוצע באמצעות מחשבון תשואה בהשקעה בעסקים.

השקעה בדירה

רוב האנשים מקשרים את המילה “השקעה” ישירות לנדל”ן ובפרט בהשקעה בדירה, פועל יוצא מכך הוא שצריך לדעת איך לקנות דירה ולקחת משכנתא לצורך קניית דירה, אך רובם לא מבינים את הסיכונים וההפסדים ההכרחיים התלויים בכך. ניקח כדוגמא דירה שעולה מיליון ₪, עם הון עצמי של 300 אלף ₪. המשכנתא שנצטרך לקחת היא ע”ס 700,000 ש”ח בריבית של 5% ונפרוס אותה על פני 15 שנים. ע”פ שפיצר, הסכום שנשלם בכל חודש עבור המשכנתא יהיה 5,719 ₪. כלומר 3,888 עבור החזר המשכנתא + 1831 ₪ עבור הריבית. נקבל כי סך הריבית אשר נשלם לבנק תעמוד על כ-300,000 ש”ח – כסף שבסופו של דבר, “הפסדנו” לבנק.

 

את הנתונים אפשר להשיג בכל מחשבון משכנתא. כמובן שהיום ניתן למצוא מגוון פתרונות לקניית דירה גם ללא הון עצמי.

השקעה בפיקדון

אופציה נוספת היא השקעה בפיקדון אישי. השקעה זו נחשבת לאחד הבטוחות אך מצד שני התשואה בתווך הארוך הינה מינימלית. הריבית על הפיקדונות תלויה בכמה גורמים, בין היתר גודל הפיקדון, חשיבותו של הלקוח לבנק, והמו”מ בין הלקוח לבנק. בנקים רבים מציעים רווח שנתי שנע בין 1%-3%, כלומר בהשקעה של 100 אלף שקל התשואה השנתית תהיה מקסימום 3 אלף שקל.

השקעה בבורסה

עוד אופציה מוכרת היא השקעה בבורסה. כך, למשל, אם אנו קונים 30 מניות מתוך 3,000 מניות, למעשה יהיה בבעלותנו אחוז אחד מתוך הון החברה (30/3,000) ובנוסף גם כוח הצבעה של אחוז אחד. למעשה, זוהי השקעה אשר תוכל להפיק לנו כסף בעתיד, אך גם כרוכה בסיכונים רבים הקיימים בשוק המניות, כמו למשל פשיטת רגל של החברה.

השקעה בקרקע חקלאית

למי שברשותו סכום כסף שאינו מספיק להשקעה בנדל”ן, אך כן רוצה להפיק תשואה גבוהה מהשקעתו, בחירה שיכולה לשרת את המטרה הזו היא קרקע חקלאית להשקעה. קרקע חקלאית היא קרקע המיועדת למטרות חקלאיות בלבד, ומסיבה זו ערכה הכספי הוא נמוך יחסית. אדם המשקיע ברכישת קרקעות כגון קרקע חקלאית, יהנה מרווחים של מאות אחוזים בעתיד, כאשר תופשר הקרקע לבנייה אזרחית ואכלוס, כך שמדובר בהשקעה איכותית, שלא מצריכה ידע נרחב או הבנה מעמיקה בתחום, שיכולה להניב לא מעט רווחים בהמשך הדרך.

מה היתרונות בהשקעה בקרקע חקלאית?

מחירים של סוגים שונים של קרקעות בישראל, בייחוד כאשר מדובר בקרקע חקלאית, יכולים לאפשר למשקיעיה לבנות נכס על הקרקע המיועדת, לאחר ההפשרה, בין אם לצורך השכרה ובין אם לצורך שימוש עצמי. השקעה בקרקע חקלאית משתלמת במיוחד, מכיוון שקרקע היא נכס שאינו נעלם ואינו יורד בכמותו. בכך, הופכת הקרקע החקלאית להשקעה בעלת סיכון נמוך מאד. דוגמה להשקעה שכזו אפשר למצוא היא השקעה בקרקע חקלאית בבנימינה.

נתון מעניין נוסף הוא המחסור בקרקעות ובדירות בישראל: בירושלים, לדוגמה, אחת משלוש הערים הגדולות והמבוקשות בישראל, ישנה אוכלוסייה המונה יותר מ-10% מכלל תושבי המדינה, בעוד לפני כשלוש שנים, שווקו בה כ-500 יחידות דיור בלבד – כאחוז אחד בלבד מסך כל הדירות אותן שיווקה המדינה. מחישובים כאלו ואחרים, הנתונים הללו מצביעים על חוסר שיווקי של יותר מ-9%. לכן, בעיקר בישראל, בה המחסור בקרקעות עצום ביחס למדינות אחרות, משתלם במיוחד להשקיע בקרקע חקלאית.

החיסרון? הפשרת קרקע יכולה לקחת שנים, כך שלא כדאי להסתמך על תשואה מיידית.

מאמרים נוספים

במה כדאי להשקיע כסף היום?

100 אלף שקל להשקעה – מדריך תשואה לפי אפיקי השקעה חסכתם קצת כסף או קיבלתם סכום כלשהו ממקור מסוים וכרגע יש בידכם 100 אלף שקל? ברכות! לפני שתרוצו לבזבז אותו, או אפילו לשמור אותו בצד, כדאי לחשוב על להשקיע אותו על מנת להפוך אותו בעתיד למקור רווח. השקעת הכסף תעניק לכם את האפשרות ליהנות ממקור […]

קרא עוד
הפשרת קרקעות חקלאיות

100 אלף שקל להשקעה – מדריך תשואה לפי אפיקי השקעה חסכתם קצת כסף או קיבלתם סכום כלשהו ממקור מסוים וכרגע יש בידכם 100 אלף שקל? ברכות! לפני שתרוצו לבזבז אותו, או אפילו לשמור אותו בצד, כדאי לחשוב על להשקיע אותו על מנת להפוך אותו בעתיד למקור רווח. השקעת הכסף תעניק לכם את האפשרות ליהנות ממקור […]

קרא עוד
השקעה בקרקע חקלאית

100 אלף שקל להשקעה – מדריך תשואה לפי אפיקי השקעה חסכתם קצת כסף או קיבלתם סכום כלשהו ממקור מסוים וכרגע יש בידכם 100 אלף שקל? ברכות! לפני שתרוצו לבזבז אותו, או אפילו לשמור אותו בצד, כדאי לחשוב על להשקיע אותו על מנת להפוך אותו בעתיד למקור רווח. השקעת הכסף תעניק לכם את האפשרות ליהנות ממקור […]

קרא עוד

לפרטים נוספים חייגו 2822*
או השאירו פרטים

    צור קשר התקשר עכשיו