פתח הכל

איך משקיעים חכם בנדל"ן?

כפי המסורת הישראלית ב-60 שנה האחרונות ההשקעה הטובה ביותר היא בנדל”ן, הנדל”ן בישראל מעולם לא ירד, התפיסה הרווחת לרוב היא שלא ניתן יותר להשקיע בנדל”ן מפני ש”הכל מכור”, הדור הקודם זכה לקנות את הקרקעות והנכסים השונים במחירים סבירים, ואילו כעת כל האפשרויות נעולות לאנשים עם הכנסה ממוצעת. למזלכם, אכן הרוב עדיין מגשש באפלה ולא יצא מהלם ההתמודדות עם עליית המחירים. כעת כדי לנצל עובדה זאת, עליכם לנסות ולבחור השקעות קיימות ומשתלמות, אפשרויות השקעה נדל”ן מחוץ לקופסא, מחוץ למקומות הרגילים בהם נהוג לחפש. סוג ההשקעה החכמה ביותר בנדל”ן בתקופה זאת שבה נמצא גם את התשואות הגדולות ביותר היא ההשקעה בקרקעות חקלאיות. קרקעות חקלאיות מהוות כיום אפשרות השקעה במחיר שווה לכל כיס לזוגות צעירים, לרווקים שחושבים רחוק, להורים לילדים שמעוניינים להשקיע עבורם ולמבוגרים שמחפשים תשואה לכספי פנסיה בהם בעבר היה ניתן לרכוש נכס כמו דירה ואילו היום הם נאלצים להסתפק בפיקדונות או הימור בבתי השקעות בבורסה.

מהי קרקע חקלאית?

אדמה חקלאית הינה אדמה שהייעוד הנוכחי שלה הוא לצורך חקלאות, לכן עלותה נמוכה יחסית. באדמות אלו לא ניתן לבנות מידית והן אינן כלולות בתוכנית בנייה עירונית, לכן לא ניתן לבנות עליה מבנה קבע. יחד עם זאת, בעקבות מצוקת הדיור האיומה בישראל, בשנים האחרונות החלו וועדות מקומיות ומחוזיות לתכנון ובנייה לאשר הפשרה של קרקעות חקלאיות אלו לצורך בנייה. זה אינו תהליך פשוט אך אין ספק כי עם קצת סבלנות והתמדה, הקרקע החקלאית שהייתה שווה עשרים אחוז מעלות של קרקע לבנייה תניב עשרות אחוזי רווח על ההשקעה מאשר כל השקעה סולידית אחרת באפיקים פופולאריים אחרים כגון: פיקדונות בנקאיות או תיקי השקעות.

מה חשוב לדעת כשמשקיעים בקרקע חקלאית?

אין זה סוד כי לא כל השקעה בקרקע חקלאית היא השקעה בטוחה, השקעה לא מחושבת בעקבות פרסום ומחיר קרקע נמוכה, תניב בעיקר כאב לב. המתנה מיותרת ללא תועלת. לכן, חשוב לדעת כיצד לבחור קרקע חקלאית לבנייה. הדבר החשוב ביותר הוא לוודא כי יש אינטרס ברור למועצה או לעירייה המקומית להפשיר את הקרקע לבנייה, בד”כ בעקבות ביקוש מאסיבי למגורים בעיר ורצון של העומד בראשה להגדיל את העיר או המועצה, ולספק פתרונות דיור למבקשי הדיור באזור, בנים ממשיכים, זוגות צעירים, קהילה מתבגרת עם צרכים משתנים וכו’. הנושא השני שחשוב לבדוק הוא כי המיקום הספציפי של הקרקעות אכן יתאים להרחבת העיר או המועצה. אם תוכלו למצוא קרקע חקלאית הצמודה לדוגמא לאזור שהופשר לא מזמן ולשכונה מתפתחת הסיכויים עולים כי הוועדה לתכנון ובניה המקומית והמחוזית תאשר הפשרת הקרקע הזאת גם כן. כמובן, חשוב לוודא כי האזור אינו מוגן על ידי רשות הטבע והגנים וכו’ וכי לא יהיו התנגדויות מצד ארגוני ירוקים וכדומה לבניה באזורים אלו

מה מיוחד בפרויקט של חברת נחלה בפרדס חנה?

הפרט החשוב ביותר בהזדמנות הרכישה החד פעמית הזאת הוא העובדה שהשכונה העתידית ממוקמת במרחק אפס מטרים מהשכונה הקיימת, ומהווה המשך טבעי לשכונה הקיימת, ובכך מקלה משמעותית על הפשרת השכונה החדשה לבנייה. יתרונות בולטים נוספים למגורים בפרדס חנה הם הביקוש ההולך וגובר לקרקעות לבנייה ויחידות דיור למגורים בפרדס חנה בזכות רמת החיים הגבוהה ביישוב, הקרבה למרכז ויחד עם זה המרחק הבריא למשפחה מההמולה בערים הגדולות, הנגישות לכבישים הראשיים כמו כביש 6, תחבורה ציבורית לכל מקום בארץ, רכבת בצמוד ליישוב, ההווי והתרבות הפורחת, קהילה איכותית וכו’.

האם השקעה בקרקע חקלאית היא השקעה בטוחה?

כשרוכשים קרקע חקלאית עם הנתונים הנכונים מדובר בהשקעה בטוחה. אז מה חשוב לבדוק?

ראשית, יש לבדוק טרם הרכישה כי הקרקע רשומה בטאבו כפרטית כיוון שרכישת קרקע חקלאית דרך מנהל מקרקעי ישראל אינה מקנה בעלות מלאה על הנכס. שנית, כמו בכל השקעה בנדל”ן הדבר הכי חשוב הוא מיקום. מומלץ לרכוש קרקעות שנמצאות ביישובים מתפתחים עם גידול אוכלוסייה משמעותי, ושמיקומם הוא בקרבה לצירי תנועה ראשיים ולתחנת רכבת. לאחר מכן מומלץ לבחון מי הם היזמים שמוכרים את הקרקע והאם הם השלימו בהצלחה מכירת פרויקטים באזורים שונים.

כל אלה יבטיחו כי מדובר בהשקעה בטוחה.

אין לכם 249,000 ש"ח ל 420 מ"ר בפרדס חנה?

אין לכם מה לדאוג. כפי שכתבנו, אנו נדאג לכם לקבלת מימון מלא עד-100% מימון להשקעה שלכם, כך שאפילו אם אין לכם עכשיו את הסכום המלא לא תפספסו את ההזדמנות המיוחדת הזאת.

לפרטים נוספים חייגו 2822*
או השאירו פרטים

צור קשר התקשר עכשיו