קרקע חקלאית או דירה – במה כדאי להשקיע?

השקעה בקרקע חקלאית או דירה – במה כדאי להשקיע?

סיכון אל מול תשואה

בהנחה שיש ברשותכם את ההון המתאים לרכישת נדל”ן להשקעה, בעזרת בדיקה שקולה ומושכלת תוך התייעצות עם יועצים פיננסיים נכונים, תמצאו כי בכל אחת מהאופציות קיימת הכדאיות הכלכלית שלה. השקעה בדירה היא לרוב השקעה גבוהה אך בטוחה ומרכיב הסיכון בה נמוך יחסית, אך האם באמצעותה תממשו את מלוא פוטנציאל הרווח מההשקעה? השקעה בקרקע חקלאית כרוכה באי וודאות מסוימת לגבי מועד שינוי יעודה לקרקע לבנייה, אך הכדאיות הכלכלית העתידית הגבוהה שהיא טומנת בחובה כאשר יישתנה ייעודה לקרקע למגורים, תניב תשואה גבוהה לרוכשים.

קרקעות חקלאיות – מצב הנדל”ן

עליית המחירים בשוק הדירות מובילה לחיפוש אחר ערוצי השקעה אלטרנטיביים שבעתיד יניבו רווחים גדולים. שוק הנדל”ן מציע חלופות השקעה זולות יותר וארוכות טווח כגון, קרקע חקלאית. במקביל, מצוקת הדיור מאיצה במנהל מקרקעי ישראל להפשיר קרקעות חקלאיות לקרקעות שמיועדות לבנייה על מנת לפתור אמיתית את המחסור בקרקעות למגורים. גבולות המרכז מתרחבים והפשרת קרקעות חקלאיות בעיקר באזור השרון הצפוני והקרוב יחסית למרכז, הפכה ראלית.

איפה ממוקמת הקרקע החקלאית

השיקול המכריע ברכישת קרקע חקלאית בקרב לקוחות פוטנציאליים הוא הסמיכות לאזור בנוי או כזה הנמצא בתהליכי בנייה ובנוסף, קיומה של תכנית מתאר עירונית או ארצית בה כלולה הקרקע. שני אלה מגדילים משמעותית את הסיכוי כי אדמת הקרקע תופשר לבנייה ובהתאמה את הכדאיות הפיננסית לרכישתה.

כתוצאה מההפשרה המתמשכת בקרקעות לבנייה, בעלי קרקעות חקלאיות מרוויחים, שכן מיד מאמיר ערך הקרקע בפער אדיר ומשפר משמעותית בן לילה את מצבם הפיננסי.

במידה והחלטתם על קרקע חקלאית להשקעה, דאגו שהמכירה תעשה בשקיפות מלאה שתאפשר לכם לבחון לעומק את פוטנציאל שינוי ייעודה של הקרקע לבנייה. עשו זאת בליווי של עורך דין מקרקעין שיבדוק את הסטטוס המשפטי של הקרקע ואת האזור בו היא ממוקמת, את תהליכי אישור ההפשרה והבנייה.

 

 

מאמרים נוספים

לפרטים נוספים חייגו 2822*
או השאירו פרטים

צור קשר התקשר עכשיו