מתי קרקע חקלאית היא הזדמנות למשקיע?

מתי קרקע חקלאית היא הזדמנות למשקיע?

קרקעות חקלאיות הפכו בשנים האחרונות לאפיק השקעה פופולארי מאוד, בשל התשואה הגבוהה יחסית. רבים מתעניינים באדמות המוצעות למכירה, אך פרויקטים כמו של נחלה אין הרבה. בכדי להבין מתי זו הזדמנות אמיתית כדאי לבדוק שלוש נקודות מרכזיות.

איפה נמצאת הקרקע החקלאית?

בסופו של דבר מדובר בקרקע, אדמה, לא מה שייבנה עליה אלה הקרקע עצמה וכל שוויה נובע ממיקומה. כדאי מאוד לבדוק האם עבור שטח הקרקע המוצעת למכירה יש תכנונים שעלולים לפגוע בסיכוי שתופשר לבנייה (כבישים, רכבות, תשתיות אחרות). מאידך, אם מדובר בקרקע הממוקמת בסמוך לאזורים בנויים ומאוכלסים, זו תהווה המשך טבעי לאזורי מגורים מיושבים והדבר מעלה משמעותית את הסבירות שהקרקע תופשר. מטבע הדברים, באזורים בהם ההיצע מוגבל והביקוש לנדל”ן גדל – לרוב הפשרת הקרקע תקרה מהר יותר.

מתי מקבלים את התשואה?

קרקעות חקלאיות אינן אפיק השקעה מתאים למי שמעוניין בתשואה מיידית (בשונה מרכישה ומכירה של נכס נדל”ן אחרי השבחה או השכרתו תמורת דמי שכירות חודשיים). אבל זה אפיק מאוד כלכלי למשקיעים עם יכולת כלכלית, סבלנות ואורח רוח להמתין להפשרת הקרקע. הזמנים משתנים, בשנים האחרונות הפשרת קרקעות הפכה להליך פשוט (יותר בפרט באזורים בהם יש ביקוש מואץ) ובמקרים רבים תוך שנים בודדות ניתן ליהנות מתשואה נאה מאוד.

כמו כן, בחברת נחלה קיימת אופציה למימון עד 100% לרכישת קרקע חקלאית.

מאמרים נוספים

לפרטים נוספים חייגו 2822*
או השאירו פרטים

צור קשר התקשר עכשיו